KONTAKTY OÚ

Telefon: 571 645 105 / 571 115 811

 

ÚŘEDNÍ HODINY

Pondělí: 7 - 11 12 - 16:30
Středa: 7 - 11 12 - 16:30

Kalendář akcí

všechny události  >

planujvylety.cz

Přírodní workautové hřiště u přehrady

Obec Horní Bečva předala v těchto dnech do užívání nové Přírodní workautové hřiště u přehrady.

Tento zajímavý počin by měl rozšířit nabídku sportovišť v naší obci. Prvotním cílem bylo hřiště otevřít v průběhu prázdnin, nicméně bylo nutno celou věc intenzivně komunikovat a konzultovat s vlastníkem pozemku Povodím Moravy. Nakonec se nám podařilo najít řešení a v oblasti pláže u přehrady vznikl zajímavý projekt. Pevně věříme, že cvičební prvky fy HYBAJ budou hojně využívány a přispějí k lepší kondici zájemcům o zdravý životní styl.
Horní Bečva ale především není jen přehrada. Na příští rok připravujeme realizaci sportovišť i v jiných částech obce. Hned na jaře začne realizace dvou hřišť u sokolovny, zde budou hřiště na volejbal a nohejbal s umělou trávou a také hřiště na beach volejbal. Realizací těchto hřišť bude z větší části naplněn cíl vytvořit ze sokolovny a okolí sportovní centrum obce.

Rozvoj sportu dětí a mládeže při ZŠ je další prioritou, kterou chceme rozvíjet. Hlavním nástrojem, jak dostat děti od displejů ke sportu, je realizace veřejného sportovního hřiště při ZŠ. Jeho součástí je atletický ovál, sportoviště pro atletické disciplíny, víceúčelové hřiště pro míčové hry, hřiště s mantinelem na florbal či hokej a další. Před několika málo dny jsme obdrželi příslib dotace z ministerstva pro místní rozvoj ve výši 5 mil Kč. a další 2 miliony máme přislíbeny jako dotaci v rámci přeshraniční spolupráce s obcí Lietavská Lůčka. Pokud vše půjde dobře a nedojde k nepředvídatelným okolnostem, začneme v březnu příštího roku s realizací tohoto projektového záměru. Pevně věříme, že společně s vedením ZŠ TGM Horní Bečva se nám podaří přivést ke sportu mnoho Bečvánků, Bečvanů a Bečvanek.

Sportu zdar a Horní Bečvě zvláště.

Rudolf Bernát

starosta obce

sdsd
sdsd

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: Horní Bečva

 
Zveřejněno 07.11.2017 v 06:47 hodin

Admin | Copyright 1998-2018 © www.infoSystem.cz, součást Doménová koule. Tvůrce webdesignu: studio spoj.se