KONTAKTY OÚ

Telefon: 571 645 105 / 571 115 811

 

ÚŘEDNÍ HODINY

Pondělí: 7 - 11 12 - 16:30
Středa: 7 - 11 12 - 16:30

Kalendář akcí

všechny události  >

planujvylety.cz

Co nového v honobečvanském Klubu důchodců?

Zprávy z Klubu důchodců

I o prázdninách KD Horní Bečva nezahálel a vykazoval nemalou činnost. Koncem června turistický kroužek uskutečnil asi 6 km túru na Adámky a Zavadilku. Vlivem velmi teplého počasí se další výšlap konal až 22.července na Kotlovou, kde se konalo již III. setkání 3 obcí u příležitosti 102 let turistického cíle Kotlová, kterého se zúčastnilo 15 našich členů. Ušli jsme 10 km. Byla zde výborná nálada, ke které přispěla cimbálová muzika Kyčerka a proběhly tu i různé pasekářské soutěže.

V srpnu některé členky našeho klubu pobývaly ve Štůrově na Slovensku v termálech s výbornou
léčivou vodou. Zájezd pořádal Klub seniorů Rožnov p/R.

V měsíci září jsme se zúčastnili velmi zajímavého zájezdu do Bratislavy, který pořádal Klub důchodců Dolní Bečva. Nová předsedkyně jejich KD Lidka Linhartová nám nabídla 12 volných míst. Ikdyž nám počasí nepřálo, přesto jsme toho zde hodně navštívili a výlet se nám moc líbil.

26.9. se naše členky zúčastnily turnaje v pétanque v rámci Dne pro zdraví, který se konal v Rožnově p/R. Hráčky obdržely diplomy a drobné upomínkové předměty. I zde bylo veselo a všichni se náramně bavili.

V neděli 1. října se uskutečnila v Rožnově p/R. v Janíkově stodole akce Den seniorů, na které zazpívalo Pěvecké sdružení moravských učitelů a rožnovský sbor Rosénka. Akce se seniorům velmi líbila.

Ve čtvrtek 5. října proběhl ve společenském sále VARROC v Novém Jičíně Den seniorů. Z Rožnova p/R. byly vypraveny 1 velký a 1 menší autobus. Velký sál byl naplněn i seniory z jiných míst. Akci zaštítilo Ministerstvo práce a sociálních věcí, které pro nás připravilo odpoledne plné užitečných informací, kultury i zábavy. Vyslechli jsme si řadu přednášek od Policie ČR, České obchodní inspekce a Hasičského záchranného sboru. Odborníci odpovídali na dotazy z oblasti starobních důchodů, sociálních dávek, bezpečnosti seniorů či zdravotní prevence. Mohli jsme si nechat změřit i krevní tlak. Velkým překvapením bylo „předvolební“ vystoupení ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka, který má velmi dobré řečnické schopnosti. Pan ministr pohovořil o proseniorské politice státu. Zaujalo nás kromě jiného jeho konstatování, že ČSSD velmi těžce prosadila ve vládě zvýšení důchodů v průměru o 475 Kč od 1.1.2018. Po skončení svého vystoupení odpovídal i na dotazy seniorů. Během
4 hodin na této akci 2 krát vystoupila cimbálová muzika Lipka. Na všechny účastníky akce čekalo menší občerstvení a obdrželi jsme i drobné dárky. Večer jsme se vraceli domů s pocitem příjemně a užitečně stráveného odpoledne. Společně se budeme těšit na obdobné akce pořádané Klubem seniorů Rožnov p/R. a Klubem důchodců Horní Bečva.

Marie Němcová

kd
kd
kd
kd
kd

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: Horní Bečva

 
Zveřejněno 12.10.2017 v 15:40 hodin

Admin | Copyright 1998-2018 © www.infoSystem.cz, součást Doménová koule. Tvůrce webdesignu: studio spoj.se