KONTAKTY OÚ

Telefon: 571 645 105 / 571 115 811

 

ÚŘEDNÍ HODINY

Pondělí: 7 - 11 12 - 16:30
Středa: 7 - 11 12 - 16:30

Kalendář akcí

všechny události  >

planujvylety.cz

Co nového v Klubu důchodců?

Členové Klubu důchodců Horní Bečva ani v letních měsících nezaháleli

16.června jsme uspořádali autobusový výjezd na Lysou horu spojený s exkurzí hydrometeorologické stanice a odpoledne jsme navštívili muzeum v Kopřivnici. Tento zájezd se setkal s velkým ohlasem. 23.června turistický kroužek při našem Klubu důchodců uskutečnil výšlap na odlehlou Bukorýšku. 10 turistů zvládlo v krásném slunečném počasí 12 km a odměnou nám byly velmi pěkné výhledy do okolní krajiny.

9.července se na Kotlové uskutečnilo II.setkání u příležitosti 101 let turistického cíle této oblasti. 15 sportovců z našeho KD se zúčastnilo tohoto osmikilometrového výšlapu. Zástupci 3 obcí – Horní Bečvy, Velkých Karlovic a Hutiska – Solance soutěžili v řezání dřeva na čas ( zvítězili Hornobečvané Mirek Křenek s Jirkou Poláchem ), v přetahování lanem a ve štafetě pití piva. Atmosféra a nálada byly vynikající, k tanci a poslechu hráli a zpívali Horňané.

27.července jsme dojeli na Bumbálku a postupně jsme navštívili Masarykovu chatu, Sněžnou a Kmínek. Tam jsme poobědvali výborné halušky, občerstvili jsme se a vraceli se zpět na Bumbálku. Krokoměr nám ukázal 9 km. Měli jsme radost, že část túry na Masarykovu chatu a zpět zvládly i naše starší členky ( 75 a 83 let ). Ikdyž na zpáteční cestě nám už pršelo, na dobré náladě to desíti turistům nic neubralo.

Kromě turistických vycházek chodí členové KD pravidelně plavat každý čtvrtek od 9 do 11 hod. do Sport – Art – Centra na Prostřední Bečvu. Velmi vydařenou akcí byla 9.8. zdravotní přednáška O bylinkách a mastičkách na potlačení bolesti pohybového aparátu člověka v zasedací místnosti Obecního úřadu Horní Bečva, kde jsme besedovali s lázeňským lektorem a bylinkářem Karlem Štenbaurem, spolupracovníkem farmacie BIOMEDIKA PRAHA. Dozvěděli jsme se zajímavé informace o účinku různých bylinek.

I v 2.polovině srpna chceme pokračovat ve vycházkách a plavání.

Marie Němcová

Na Bukorýšce
Na Bukorýšce
Na Bumbálce
Na Bumbálce
Na Kotlové
Na Kotlové

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: Horní Bečva

 
Zveřejněno 22.08.2016 v 07:04 hodin

Admin | Copyright 1998-2018 © www.infoSystem.cz, součást Doménová koule. Tvůrce webdesignu: studio spoj.se