Logotyp

Mezi vodou a horami..

Logo se skládá ze tří prvků – dvou obrazových linek a textového popisu „Horní Bečva“. Každá z linek symbolizuje pro Horní Bečvu typické geomorfologické tvary. Kombinace obrazové a textové části loga jako celek podtrhuje veškerou žádanou symboliku.

Zelená linka tvarem odkazuje na typický horizont Horní Bečvy, k obci umístěnév prostředí mezi kopci Moravskoslezských Beskyd. Příjemná zelená barva pak symbolizuje související hojný přírodní turismus. Modrá linka je obrazem Rožnovské Bečvy, která pramení, protéká a nakonec tvoří přehradu na území obce Horní Bečvy. Logo zachycuje tyto prvky v jemných, přírodně přirozených vlnkách.

Nové logo pro Horní Bečvu tedy cíleně není stylizováno do geometrickéa statické podoby. Naopak má podobu ručně malovaných, intuitivně konturovaných linek. Svou stylizací tak odkazuje k přirozenosti a tradičnímu vývoji, který je typický i pro řemesla i folklor, který je pro oblast Valašska charakteristický.

Vizuální styl vychází především z vnějších rysů, které jsou pro obec charakteristické. Pomocí jemného pojetí krajiny vytváří logo jako nový obraz obce, který bude ve spojení s vizuálním stylem základním kamenem a symbolem moderní komunikace jak uvnitř obce Horní Bečvy, tak navenek při její propagaci.

Ke stažení v křivkách >>> zde <<<

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *