ŽELVA CUP 2020

11. ročník turnaje v malé kopané, kde mezi sebou soupeří jednotlivá údolí Horní Bečvy, se opět vydařil. Již při minulém ročníku týmy omladily a zápasy byly opět vyrovnané a rozhodovaly drobné chyby. Hráči uctili svými výkony památku bývalého hráče, kamaráda a trenéra Michala Romana, který tragicky zahynul v roce 2008. Turnaj se uskutečnil v hale základní školy 8. února 2020.

Z vítězství se radovali hráči z údolí Hluboké. Jsou také nejúspěšnějším týmem historie, vyhráli již po čtvrté. Střelecky je táhne Martin Zetocha, který s 8 góly vyhrál plaketu pro nejlepšího střelce turnaje. Druhé místo si zasloužili hráči z Dolního konce – Kobylské. Ti se tradičně umisťují na bedně. Třetí místo získali loňští vítězové Bečvice – Přehrada. Do branky se postavil Václav Dobeš a hned byl vyhlášen nejlepším gólmanem. Čtvrté místo vybojovali hráči Interu Liščí. Ti v posledním zápase hráli o druhé místo, ale museli vyhrát, a to se nakonec nepodařilo. Tým se mohl opřít o výkony Ondřeje Bártka, ten se stal nejlepším hráčem turnaje. Na pátém místě skončilo údolí Bučkové, které hrálo vyrovnané zápasy, ale v koncovce to nedokázali prolomit. Šesté místo a oslovení „bojovníci turnaje“ patří hráčům údolí Mečůvka – Valaška – Lúky. Ti odehráli celý turnaj v pěti hráčích. Na sedmém místě skončili Kostelani. Od začátku to byly nevyrovnané výkony, ale soupiska byla po dlouhé době početná a také nejmladší. Miroslav Křištof, současný trenér mužů Horní Bečvy, byl nejstarším hráčem Želva cupu.

Na závěr patří poděkování rozhodčím Oldřichu Ondryášovi a Miroslavu Dobešovi, holkám v bufetu a manželce, že jsme to i se synem zvládli.

Text: Pavel Roman
Foto: Jaroslav Čáp

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *