Želva cup 2019 – foto a report

V sobotu 2. února 2019 v hale na Horní Bečvě proběhl 10. ročník Želva cupu. Turnaj po roční pauze sliboval zajímavé zápasy, jelikož se soupisky jednotlivých údolí hodně omladily. Diváci, kteří zavítali na tradiční soupeření jednotlivých údolí Horní Bečvy určitě nelitovali. Zápasy byly vyrovnané byl viděn větší důraz v osobních soubojích a o vítězství rozhodovaly pěkné akce a góly. Nakonec se sešlo přes šedesát hráčů různých věkových kategorií, kteří uctili památku Michala Romana.

První polovina turnaje ukázala, že o první místo budou bojovat čtyři týmy Hluboké, Bečvice – Přehrada, Bučkové, Dolní Konec – Kobylská. Bučkové ve vzájemných zápasech se všemi remizovalo a o horší skóre skončilo na čtvrtém místě za Dolním koncem-Kobylskou. Ti díky většímu počtu vstřelených branek skončili třetí. Na druhém místě skončilo Hluboké, i proto že v týmu měli nejlepšího gólmana turnaje Jaroslava Zetochu a nejlepšího střelce Martina Zetochu s osmi góly. A poprvé v desetileté historii se z vítězství radovalo údolí Bečvice – Přehrada. Ti od začátku turnaje ukazovali velkou touhu vyhrát. Dva zápasy otáčeli z 0:2 na 3:2 a to gólem v poslední minutě zápasu a nakonec zaslouženě vyhráli celý turnaj. V týmu měli nejstaršího hráče turnaje Miroslava Dobeše.

Další umístění v turnaji, páté místo vybojovali Kostelani. Šesté místo patří údolí Mečůvka-Valaška-Luky v tomto týmu byl oceněn Lukáš Roučka jako nejlepší hráč turnaje. A na sedmém místě skončil Inter Liščí.

Nevděčné role pískání zápasů se ujal Oldřich Ondryáš a pomohl mu Miroslav Dobeš. Chlapi to zvládli výborně, vyhrocených situací nebylo tolik jako v minulosti.

Na závěr byli všichni hráči odměněni pamětními medailemi za svou účast v desetileté historii. Mě těší, že všichni z toho měli radost a pověsili si ji hned na krk a sundali, až v pozdních hodinách kdy dorazili domů.

Pavel Roman

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *