TJ Sokol Horní Bečva slavila

Co se to děje u hornobečvanské sokolovny? Davy lidí zde směřují v sobotu 3. 8. v poledne, aby se zúčastnili oslav 90 let od založení TJ Sokol Horní Bečva. Výbor této sportovní organizace připravil pro své členy a fanoušky bohatý sportovní program, se kterým přítomné seznámil moderátor celé akce místopředseda TJ a bývalý starosta Horní Bečvy Oldřich Ondryáš. A jak jinak by sportovci měli oslavit tuto událost než sportem.

Již ve 12 hod. začal fotbalový turnaj nejmenších žáčků za účasti 4 družstev. Vítězem se stala Horní Bečva, druzí skončili žáčci z Hutiska – Solance, Dolní Bečva byla třetí a Prostřední Bečva čtvrtá. 8 týmů bojovalo v beach volejbalu. 14 bojovných utkání odpískala volejbalová rozhodčí Iveta Kubáňová. A tady jsou výsledky: 1 – Dlouhonožci, 2 – Kobylská, 3 – No idea, 4 – Grapčáci, 5 – Sádelníci, 6 – Zpoza hůšťa, 7 – Qurnik shopa a 8 – Drým tým. Na vedlejším nohejbalovém hřišti bojovala 4 družstva. Zvítězili Kostelani, druzí byli Šmodrši, třetí Staří páni a pořadí uzavřel tým Nevím právě. Ve stolním tenise u neregistrovaných dospělých zvítězil Pavel Mužátko st., 2 – Josef Blinka, 3 – Marek Cholewa. U dorostenců bylo toto pořadí: 1 – Pavel Mužátko ml., 2 – Martin Holzer, 3 – Daniel Ivánek. Z žáků byl nejlepší Tomáš Riegel, Pavel Holzer byl druhý a Jiří Vítek třetí. Závodilo se i na pumptrackové dráze. Dorostenky Horní Bečvy si to rozdaly ve fotbale s juniorkami MFK Vítkovice, kterým podlehly 1:9, dorostenci Horní Bečvy/Rožnova p/R. bojovali se stejně starými fotbalisty SK Hranice a zvítězili 2:1.

V 16 hod. přečetl na fotbalovém hřišti hlavní projev o historii TJ její předseda Miloslav Randa, zdravice přednesli hlavní hosté oslav, kterými byli: Jiří Čunek – hejtman Zlínského kraje, Stanislav Volek – předseda Okresního fotbalového svazu, Rudolf Bernát – starosta Horní Bečvy. Všichni hovořili o důležitosti sportu pro nás všechny, pochválili Horní Bečvě překrásný sportovní areál a popřáli vše dobré do dalších let činnosti TJ. Výbor TJ u příležitosti oslav 90 let TJ ocenil 12 současných i bývalých členů za jejich obětavou a dlouholetou práci ve prospěch TJ. Krásnou šálu s logem TJ v klubových barvách oceněným předávali hlavní hosté – Jiří Čunek, Stanislav Volek, Rudolf Bernát a členové výboru TJ: Lukáš Kantor, Karel Sekyra a Miloslav Randa. Ocenění obdrželi: Jaroslav Martinák (dlouholetý tajemník, hlasatel), František Chovanec (člen výboru, vedoucí oddílu sportovní gymnastiky, předseda oddílu sjezdového lyžování), Zdenka Bártková (členka výboru, pokladní, občerstvení), Blanka Randová (členka výboru, rekreační sporty), Marie Němcová (členka výboru, rekreační sporty, organizace volejbalových turnajů, vedení kroniky TJ), Metoděj Ondruch (dlouholetý trenér mužů, člen výboru), Oldřich Fojtášek (dlouholetý trenér dorostu a mužů, člen výboru), Ludvík Vaníček (dlouholetý trenér mužů), Antonín Kubáň (trenér a vedoucí družstva žen), Jan Děcký (trenér žáků a dorostu), Zdeněk Holčák (trenér mužů a správce), Věra Vašutová (hospodářka, pokladní). Všech 12 vyznamenaných bylo odměněno dlouhotrvajícím potleskem diváků.

V 16,30 začal dlouho očekávaný zápas“ staré gardy“ Baníku Ostrava a „starých pánů“ Horní Bečvy. Na toto utkání se přišlo podívat asi 900 diváků. Hlavním rozhodčím byl Zdeněk Svatonský. Horní Bečva podlehla Baníkovcům 4:8. Za Horní Bečvu se trefili: Miroslav Křištof, Ladislav Ondruch, Miroslav Dobeš a Jaroslav Zetocha. V sestavě „staré gardy“ Baníku Ostrava nastoupili známí hráči: Vít Baránek, Jakub Zajaroš, René Bolf, Václav Pěcháček, Michal Šlachta, Rostislav Kiša, Dušan Vrťo, Karel Kula, Augustin Antalík, Petr Zajaroš, Tomáš Mičola, Luboš Knoflíček, Zdenek Pospěch, trenér – Zdeněk Kosňovský, vedoucí mužstva – Lubomír Šrámek a manažer st.gardy – Petr Zajaroš. Diváci byli nadšeni, bylo se na co dívat.

A to nebylo ještě všechno. K poslednímu zápasu oslav si hornobečvanští fotbalisté (účastníci okresního přeboru) pozvali Prostřední Bečvu (1.B třída). Rozhodčí Josef Nuc, Jiří Nuc a Jiří Pavlica odpískali přípravné derby, ve kterém Horní Bečva podlehla sousedům z Prostřední Bečvy 2:3 (1:2), branky: Horní Bečva – Adam Solanský, Martin Ondruch, Prostřední Bečva – Sívek 2, Radim Novák. „Děkujeme Horní Bečvě za pozvání na perfektně zorganizovaný den jejich oslav výročí založení klubu,“ řekl asistent trenéra Prostřední Bečvy Zbyněk Jurajda.

V závěru oslav hlavní moderátor Oldřich Ondryáš poděkoval všem účastníkům sportovních soutěží, divákům, hostům a těm, kteří se podíleli na přípravách oslav a občerstvení, i Jaroslavu Čápovi, který celé oslavy fotografoval. Diváci si mohli kromě pití a dobrot koupit i pěknou klubovou šálu. Hlavními sponzory oslav byli: Zlínský kraj, Obecní úřad Horní Bečva, ROBE, Vakuum servis, hotel Valaška, Radekov, Elektro Pavlica, Petr Otepka, Trikolora – Petr Baroš, Valašské dobroty, restaurace Staré časy a CK Brenna Brno. Všem moc děkujeme.

Oficiální část oslav byla ukončena, potom se ještě posedělo v družné zábavě. Oslavy se určitě vydařily, vyšlo i pěkné počasí a za 10 let se budeme opět těšit s vámi v tomto krásném sportovním areálu, kdy oslavíme sté výročí založení TJ Sokol Horní Bečva.

Text: Marie Němcová Foto: Jaroslav Čáp

>>> FOTO ZDE <<<

Foto z beach volejbalového turnaje – vyhlášení vítězů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *