Zhodnocení fotbalové sezóny

Muži – okresní přebor

Od nové sezóny převzal tým Miroslav Křištof jako hlavní trenér, vedoucího družstva dělá Miroslav Dobeš. Kádr před sezónou opustili Jan Macura (Valašské Meziříčí), Lukáš Vaněk (Prostřední Bečva), Jakub Strkač (Rožnov p/R. B) a Jan Koňařík (přerušení činnosti).

Cíle, které jsme si dali, se podařilo naplnit. Hraje se o postup, diváky jsme potěšili ofenzivní hrou a všichni hráči se podíleli na výsledcích. Každý dostal prostor se ukázat a pomoci týmu. Co by se dalo vytknout v průběhu podzimu, byla málo početná soupiska a zápas v Huslenkách, který jsme výsledkově nezvládli. Pozitivní věci ale převládají. Dvojice vyrovnaných brankářů, ustálená obrana, vyrovnaná záloha a kanonýr v útoku. Tomáš Vaníček s 23 brankami nemá mezi střelci okresního přeboru konkurenci. Ofenzivní síla týmu byla konečně znát a 51 gólů za půlku sezóny je výborných. Třetí nejlepší obrana znamená prozatímní třetí místo v tabulce s 28 body. Přes dlouhou zimní přestávku nabereme síly a pokusíme se ještě více ustálit formu a tím i výsledky. Našim největším soupeřem jsme si totiž my sami, jak budeme dobře naladěni, tak tento tým může vyhrát okresní přebor. Bude to odměna pro naše fanoušky, kteří nás ve velkém počtu podporují nejen doma, ale někteří za námi jezdí i na venkovní zápasy a my jim za to moc děkujeme.

Starší žáci – okresní přebor – skupina B

Po pěti letech se přihlásili kluci do okresního přeboru, trenérem je Pavel Roman. Minulý rok byli spojeni s Viganticemi a získávali zkušenosti. Tento rok už reprezentovali Horní Bečvu, podařilo se jim porazit dvakrát Hutisko a získat bod s Vidčí. Ostatní zápasy prohráli, ale byli důstojným protivníkem, a kdyby se zlepšila docházka a kluci bojovali v kompletním složení, bylo by to lepší. V tabulce obsadili 5. místo se 7 body. Do jarních bojů je na čem stavět. Tým kolem kapitána Radka Maliny, nejlepšího střelce Patrika Barabáše a srdcaře Marka Vašuta, má na to bojovat o první trojku v tabulce.

Starší přípravka – okresní přebor – skupina D

Pod vedením Jakuba Grenara a Miroslava Křištofa, kluci sbírají potřebné zkušenosti v zápasech. V této kategorii jsou velké rozdíly a kluci si zahráli vyrovnané zápasy i ty vysoko prohrané a samozřejmě i vyhrané. U starší přípravky se nevede tabulka. Nejlepšími střelci Horní Bečvy byli: Jiří Vašut (11 gólů), Vojtěch Blinka (10 gólů) a Marek Vančura (9 gólů). Fotbalisté musí nadále trénovat a rozvíjet svůj talent. Podmínky teď přes zimu máme výborné díky hale v základní škole. A trenéři se budou snažit jim v tom co nejvíce pomoci.

Dorostenky – 3. liga – Morava

Trenérem je Miroslav Křištof. Holky ve skupině hrají i proti ligovým týmům. Tréninková morálka není dostačující a projevila se do výsledků, kdy holky v závěru zápasu tahaly za kratší konec. I tak děvčata vyhrála dva zápasy z pěti a obsadila 4. místo se 6 body. Holky si určitě podzimní zápasy užily, a když přes zimu zlepší tréninkovou morálku, tak mohou jméno TJ Sokol Horní Bečva zviditelnit ještě lépe.

Pavel Roman a Hynek Bártek založili tzv. pohybovou školičku pro 4 až 6 leté děti, která se koná každé úterý od 16 do 17 hodin v hale naší základní školy. Není jen pro malé fotbalisty, ale trenéři se snaží u těchto benjamínků rozvíjet všestranný pohyb. Neváhejte a přiveďte do haly své děti.

A jaké další akce bude pořádat naše TJ v následujících měsících? 26. prosince se uskuteční v hale Štěpánský volejbalový turnaj smíšených družstev a o den později bude tamtéž Vánoční turnaj ve stolním tenise. A po novém roce se můžete těšit na tradiční Ples sportovců, který se bude konat v sokolovně v pátek 24. ledna 2020.

Text: Pavel Roman Foto: Jaroslav Čáp

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *