Prodloužení omezení volného pohybu do 1.4.2020

Na začátku tohoto týdne vláda zákaz volného pohybu prodloužila do 1. dubna a ministerstvo zároveň vydalo omezení sdružování. Nejvýše ve skupinkách po dvou mohou být lidé od úterý v Česku na veřejně dostupných místech.

Výjimku z omezení sdružování mají členové jedné domácnosti, účastníci pohřbů nebo lidé vykonávající své povolání či podnikatelskou činnost.

Nově ministerstvo také nařídilo lidem, aby od ostatních udržovali alespoň dvoumetrový odstup, pokud je to možné.

Vláda už 15. března zakázala s účinností do 24. března volný pohyb lidí po celé republice. Zákaz se nevztahuje na cesty do zaměstnání, nezbytné cesty za rodinou, pro základní životní potřeby nebo do zdravotnických zařízení či na pobyty v přírodě a parcích.

„Návštěvy chalup a chat jsou nadále možné, nicméně doporučujeme, aby občané vycházeli z domovů jen v nejnutnějších případech,“ doplnil pro Radiožurnál David Šíma z tiskového oddělení ministerstva zdravotnictví.

Do 1. dubna také platí zpřísněný režim na českých hranicích. Do země je zakázán vstup všem cizincům, výjimku mají například ti s trvalým pobytem v ČR. Stejně tak Češi nemohou vycestovat do zahraničí.

Tisková zpráva – zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *