Platná opatření v souvislosti s koronavirem vyhlášena 8.10.2020

Některá opatření jsou zavedená s okamžitou platností a některá začnou platit od pondělí 12.10.2020.

Od půlnoci jsou z rozhodnutí vlády uzavřená všechna vnitřní sportoviště, bazény a umělá koupaliště, wellnes, sauny i zoologické zahrady. Zakázán bude i provoz heren a kasin, restaurace, kluby, diskotéky a podobné podniky musí zavírat už ve 20.00.
http://www.vlada.cz/…/tiskove-zpravy/uv201008-0995.pdf .

Od pondělí 12. října vláda zakazuje všechny akce s více než deseti lidmi uvnitř či dvaceti lidmi venku s výjimkou zaměstnání, podnikání, schůzí či zasedání a dalších podobných akcí a činností, které se konají na základě zákona. Zakázány od pondělí budou i všechny koncerty, divadla, kina či cirkusy, konat se nebudou moci ani poutě, kongresy či veletrhy. Zákaz se dotkne i všech sportovních soutěží, amatérských i profesionálních, omezeny počtem osob budou i svatby a pohřby a veřejná shromáždění –
http://www.vlada.cz/…/tiskove-zpravy/uv201008-0997.pdf .

Omezení se od pondělí 12. října dotkne i škol a školských zařízení. Povoleny budou jen individuální konzultace a praktická výuka a praxe. Zákaz se nebude týkat základního vzdělávání, žáci druhého stupně základních škol se ale budou ve škole po třídách po týdnu střídat .
http://www.vlada.cz/…/tiskove-zpravy/uv201008-0997.pdf

Od půlnoci jsou také plošně zakázány návštěvy ve zdravotnických zařízeních a zařízeních sociálních služeb. Výjimkou jsou například návštěvy dětských pacientů, pacientů s omezenou svéprávností či osob v terminálním stádiu nemoci. Povolena bude i přítomnost otců u porodu .
http://www.vlada.cz/…/tiskove-zpravy/uv201008-0998.pdf

V následujících dvou týdnech bude omezena i činnost úřadů a institucí. Veřejnost bude moci přijít na úřady jen dva dny po pěti hodinách v týdnu. Vláda vyzývá občany, aby maximálně využívali vzdálených forem komunikace.
http://www.vlada.cz/…/tiskove-zpravy/uv201008-0994.pdf

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *