Ohlédnutí za Senior Cupem v pétanque v Luhačovicích

V minulých letech se turnaj v pétanque vždy odehrál v měsíci květnu, letošní rok však z důvodu vyhlášení koronavirové pandemie proběhl až poslední prázdninový týden – 27. srpna 2020. Pořadatelem akce je KÚ Zlín, město a lázně Luhačovice a Univerzita T. Bati Zlín. Záštitu převzala radní ZK pro sociální oblast, neziskový sektor a rod. politiku p.M.Blahová.

Jako předešlé roky se turnaj konal v prostorách kolem Společenského domu lázní Luhačovice. Zúčastnilo se 42 týmů a soutěžilo se v šesti družstvech. Výprava členek KD Horní Bečva plně využila našeho nového pét. hřiště a pilně trénovala. A jaký byl výsledek? Rozhodčí nám oznámil 15 pořadí, což je krásné umístění. Vítězný pohár získalo družstvo místních z Luhačovic – Spolek aktivních seniorů. Na druhé příčce skončil KS Valašské Klobouky a třetí byli Nebojsové z Lidečka. Pro vítěze byly připravené poháry, medaile a různé věcné ceny. Družstvo obdrželo např. sadu pét.koulí, dárkové poukázky a různé drobnosti. Všichni soutěžící dostali pamětní listy a drobné dárky.
Pan T. Gross, který provázel slovem celou akci, vyhlásil i nejstarší účastnici (85 let), účastníka (84 let) a nejstarší účastnický klub (331let). Všichni byli ze souboru Jasénka Vsetín. Také jim byly předány poháry a drobné pozornosti.
Počasí nám přálo, o diváky nebyla nouze. Podporovali soutěžící družstva potleskem. Nechybělo ani občerstvení a malé pohoštění. Pořadatelé nabídli k luštění ve volných chvílích vytištěné křížovky, osmisměrky a sudoku pro trénink paměti. Kulturní program naplňovaly svým zpěvem Děvčata z Vonice a o hudební vstup v lidovém tónu se postaralo Duo Letná.
Náš Klub důchodců by chtěl poděkovat Obecnímu úřadu, panu místostarostovi Svatopluku Divínovi, za bezpečnou přepravu účastnic do Luhačovic a zpět.
Novým společným zážitkem bylo závěrečné zazpívání hymny seniorů – Pétanque a my, kterou složila jedna ze soutěžících a vytištěný text každému družstvu rozdala. Zpěvem všech přítomných za doprovodu harmoniky a dud s veselou náladou končil Senior Cup 2020 a my se těšíme na setkání v Luhačovicích opět za rok.