KD: Hornobečvanští senioři bilancovali

V pátek 14. února 2020 se uskutečnila v Motorestu Bečvan výroční členská schůze Klubu důchodců Horní Bečva. Všechny přítomné přivítala, celou schůzi řídila Jana Pospíšilová, předsedkyně KD Horní Bečva. Ta seznámila členy a pozvané hosty s programem setkání, přečetla zprávu o činnosti KD za rok 2019. Jiřina Douchová pohovořila o hospodaření KD, Drahomíra Třeštíková přečetla, jaký je stav členské základny (nyní čítá 56 členů), Marta Svobodová zhodnotila činnost turistického kroužku při KD. Potom následoval návrh plánu činnosti na 1. pololetí 2020. O všech akcích budou informace ve vitríně na požární zbrojnici, ve Zpravodaji i v obecním rozhlase. Nejbližší akce, které nás čekají: 8.4. – autobusový zájezd – Velikonoční Polsko, 7.5. – oslava Dne matek, 14.5. – autobusový zájezd – Brno a jeho historické centrum.

V diskuzi vystoupili místostarosta Horní Bečvy Svatopluk Divín a starosta Rudolf Bernát. Oba pohovořili o tom, co obecní úřad chystá v nejbližší době na poli výstavby (byty na staré pile, víceúčelový dům na místě staré lékárny), senior bus, rozvoz jídel (rekreační středisko Marta, restaurace Skokan), umístění semaforu ve středu obce pro zklidnění dopravy, dovybavení hřiště na pétanque (Lučina u Valašky) a hovořili i o nejbližších kulturních akcích v obci. Oba popřáli všem dobré zdravíčko a poděkovali KD za bohatou činnost a zdůraznili, že i v seniorském věku se dát žít velmi aktivně.

Následovalo chutné občerstvení, podávala se svíčková a velmi dobré zákusky od naší členky Zdenky Pastorkové. Pak se ještě posedělo a „poklábosilo“ při kávě a vínečku. Po ukončení setkání se část seniorů přesunula do kulturního domu, kde se od 16 hod. uskutečnil již 22. ročník pěvecké soutěže žáků 1. stupně naší základní školy Bečvanský skřivánek. Tato kulturní akce se všem moc líbila a domů jsme se vraceli s pocitem krásně stráveného pátečního odpoledne.

Text: Marie Němcová
Foto: Jindřiška Macečková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *