Atletický pětiboj v ZŠ TGM a MŠ Horní Bečva

18. října 2018 se v rámci projektu přeshraniční spolupráce „ Pohyb a komunikace namísto počítače“ uskutečnil Atletický pětiboj na Horní Bečvě a zeměpisný výlet do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

V Atletickém pětiboji soutěžilo celkem 20 žáků (10 z Horní Bečvy, 10 z Lietavské Lúčky), žáci soutěžili ve dvou kategoriích 1. stupeň a 2. stupeň. Za každou školu soutěžilo v družstvu pět dívek a pět chlapců.

V rámci pětiboje plnili tyto disciplíny: trojskok z místa, lehy – sedy 2 minuty, přeskoky přes švihadlo – 2 minuty, driblink – 2 minuty a hod medicimbalem.

Každá disciplína byla ohodnocena určitým počtem bodů. Všechny body v družstvu se sečetly a výsledky byly následující:

1. stupeň

1. Základní škola T. G. Masaryka a mateřská škola Horní Bečva 13 820 bodů

2. Základní škola Lietavská Lúčka 12 186 bodů

2. stupeň

1. Základní škola T. G. Masaryka a mateřská škola Horní Bečva 28 080 bodů

2. Základní škola Lietavská Lúčka 27 060 bod

 

Nejlepšího výkonu dosáhl Jakub Macura z 9. třídy (Horní Bečva) počet bodů 4 104, Zuzana Podešvová z 8. třídy (Horní Bečva) vybojovala 3 057 bodů, Jiří Vašut ze 4. třídy (Horní Bečva) měl 2 519 bodů a Adéla Závorková z 5. B (Horní Bečva) získala 2 319 bodů.

40 žáků (20 ze ZŠ Lietavská Lúčka a 20 žáků ze ZŠ TGM a MŠ Horní Bečva) se zúčastnili zeměpisného výletu do Valašského muzea v přírodě, kde si v rámci zážitkového vyučování prohlédli Valašské městečko.

Všichni účastníci obdrželi občerstvení, závodníci drobné ceny a naši hosté ze Slovenska oběd a svačinu na cestu.

Sportovní den, i když nám počasí nepřálo a museli jsme soutěžit v tělocvičnách, se vydařil. Výlet se líbil. Všichni odcházeli a odjížděli spokojeni, někteří budou trénovat a na jaře dosáhnou určitě větších výsledků.

 

Mgr. Daniela Křištofová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *