Pétanquový turnaj v Rožnově pod Radhoštěm za účasti hornobečvanských seniorů

16. června 2020 proběhl 2.ročník petanquového turnaje. Členky Klubu důchodců Horní Bečva si přivezly vítězství.

Koronavirová pandemie způsobila, že jarní plánované akce žádné spolky neuskutečnily. Po současném rozvolnění jsme proto v rámci spolupráce s ostatními seniorskými kluby v regionu uvítali pozvání Svazu tělesně postižených z Rožnova p/R. na 2. ročník Turnaje v pétanque. Akce se konala na pétanquovém hřišti v rožnovském městském parku 16. června od 10 hodin. Na toto sportovní zápolení se sešlo 6 soutěžních týmů. Naše výprava měla 2 družstva a čítala 8 členek. Soutěžní družstvo bylo sestaveno ze 3 hráčů a jednoho náhradníka. V silné konkurenci jsme obstály velmi dobře.

Vítězně ze souboje vyšly Hornobečvanky. Vyhrály jsme zlato (Pospíšilová Jana, Němcová Růženka, Pastorková Zdenka a Řezáčová Jana).  Za bronzový tým hrály  Majtanová Božka, Svobodová Marta, Douchová Jiřina a Macečková Jindřiška. Stříbro získali pořadatelé. Bramborovou medaili přebíralo družstvo z Dolní Bečvy a na dalších místech se umístili senioři z Rožnova p/R. Pro vítěze byly připravené věcné ceny, které pořadatelé předali vedoucím týmu. Z vítězství jsme měly velkou radost. Je to odměna za naši práci a aktivní činnost Klubu důchodců Horní Bečva.

Zveme do našich řad i další zájemce, přijďte mezi nás. Díky turnaji jsme si alespoň vylepšili kondici a společně se budeme těšit na další akce už na našem pétanquovém hřišti na Lučině naproti hotelu Valaška.

Všem členům a přátelům Klubu důchodců Horní Bečva přejeme pěkné prožití letních měsíců a těšíme se na shledanou při některých akcích, které budeme pořádat.