KONTAKTY OÚ

Telefon: 571 645 105 / 571 115 811

 

ÚŘEDNÍ HODINY

Pondělí: 7 - 11 12 - 16:30
Středa: 7 - 11 12 - 16:30

Gospelový koncert skupiny Goodwork

Obrázek: Gospelový koncert skupiny Goodwork
Začátek akce: 05.02.2017 v 15:00 hodin (Ne)
Předpokládaný konec: 05.02.2017 (Ne)
Druh akce: Koncert
Místo konání: Horní Bečva: Kostel sv. Jana a Pavla Horní Bečva
Organizátor (pořadatel, producent): Goodwork
Hudební skupina GOOD WORK – spadli snad odněkud z nebe?

Ať už jste o této skupině slyšeli, či nikoli, jedná se o velký hudební počin. V dnešní době, kdy kapely vznikají a zanikají ve stále kratších periodách, se toto uskupení drží na hudebním poli již přes dvacet let. V únoru přivítáme GOOD WORK s jejich koncertem také u nás na Horní Bečvě.

Původně se skupina jmenovala jinak. Paprsky – název z roku 1996, kdy působili především jako „kostelní“ hudební skupina a netušili, kolik toho mají před sebou a kam až se svou muzikou časem zamíří. V České republice rozhodně není zvykem, aby si kapely vyšlapávaly cestu hraním v kostelích, ale výjimky potvrzující pravidlo se i v tomto ohledu zřejmě najdou.

Po devatenáctiletém působení se skupina rozhodla k překvapivému kroku – změnila si jméno na GOOD WORK, v překladu „dobré dílo“. Podle vyjádření kapely byl původní název dost zavádějící, protože organizátoři akcí si často mysleli, že přijede skupinka dětí z nějaké školy. Proto se skupina rozhodla své dvacetileté výročí oslavit již s novým názvem. Na dotaz – zda tohoto rozhodnutí nelitují, odpovídají jednoznačně ne – a správnost rozhodnutí ukazuje i jejich stále plnější kalendář koncertů. Kapela o sobě s úsměvem tvrdí, že se jen přidala k zástupu přejmenovaných kapel – z historie vzpomeňme třeba skupinu Olympic, jejíž původní název byl - Karkulka.

V současnosti skupina vydala nové CD s názvem Znamení, kterému předcházel singl Be good be in. Videoklipy k písním a podrobnější informace jsou na internetových stránkách www.goodwork.cz.

Zajímalo nás, zda si GOOD WORK ještě vzpomene na své začátky v kostelích a zda koncertují v těchto prostorách. Dostalo se nám jednoznačné odpovědi - a jejich koncertní plán to dosvědčuje. Mimo větší koncerty stále jezdí i do menších obcí a kostelů. Patří mezi kapely, které se dokážou vyrovnat s častými předsudky, které jsou ohledně hudby v kostelích hluboce zakořeněné. Koncerty v podání této skupiny jsou strhujícím zážitkem a doslova i pastvou pro oči. Posluchači bývají překvapeni a shodují se, že takový zážitek dopředu vůbec nečekali. Během koncertů zní tóny kvalitního popu. Sólisty a početné vokály doprovází kapela včetně smyčcové sekce. To vše dává dohromady doslova nebeskou hudbu, která dokáže do rytmu rozhýbat nejen mladé posluchače, ale i ty starší, kteří si rádi zavzpomínají na svá mladá léta.

GOOD WORK – Horní Bečva – kostel – neděle 5. února 2017 v 15h
Základní informace: Horní Bečva
Další informace:http://goodwork.cz/
Autor:Vaníček Josef (Obec Horní Bečva)
e-mail: vana@email.cz
organizace č.150
Aktualizace:02.12.2016 v 13:28 hodin

VYHLEDÁVÁNÍ V DATABANCE AKCÍ

Admin | Copyright 1998-2017 © www.infoSystem.cz, součást Doménová koule. Tvůrce webdesignu: studio spoj.se